עלינו

בית הספר למחול

תיאטרון מחול
ירושלים

יחס חם

לפעמים כל מה שצריך בחיים זה יחס אישי ומגע אנושי.

אנחנו בתיאטרון מחול ירושלים מקפידים על יחס אישי וחם כלפי התלמידים / רקדנים, ומלווים אותם במסירות מתוך אכפתיות ודאגה אמיתית להתקדמותם המקצועית ולבריאותם עכשיו ובעתיד.
שיעורי המחול שלנו מתאפיינים במקצועיות רבה מחד וביחס חם ואישי מאידך. קבוצות המחול אינו גדולות וזאת על מנת לאפשר צומת לב אישית לכל תלמיד/ה.

ה"אני מאמין" שלנו המתבסס על שנים רבות של ניסיון בהוראת מחול, הוא, שאיכות המחול היא תוצאה ישירה של מקצועיות, אווירה נעימה ויחס אישי. לתוך המשולש הזה צומחות רקדנים/יות משקיענים/יות וטובים/ות. לכולם אנחנו מהווים בית בכל מה שקשור לנתינה וקשר בין מורים ותלמידים.

מגוון סגנונות

תיאטרון מחול ירושלים הוא בית ספר מקצועי למחול ותיק ומוכר מאוד בירושלים מאז ומתמיד. אנו שמים את הדגש על לימודי בלט קלאסי + פויינט, מודרני בשיטת מרתה גרהם ומודרני עכשווי.
זאת על-ידי מורים מקצועיים ובעלי מוניטין רב שחלקם אף היו רקדנים בלהקות מקצועיות בארץ ובעולם. בתחומי המחול הללו בית הספר ידוע ברמה הגבוהה שלו ובהישגים מצויינים בתחרויות בארץ ובחו"ל.
בשנים האחרונות פיתחנו תחום חדש: Mix Dance – את התחום הזה מרכז המורה והכוריאוגרף ידין מילר. ה- Mix Dance כשמו כן הוא, משלב בתוכו מגוון רחב של סגנונות: ריקודים לטינים, ג'אז, מודרני ועוד. השיעורים זוכים להצלחה רבה ולפרסים בתחרויות גדולות ונחשבות בארץ ובחו"ל.
בסניפי בית הספר אנחנו מלמידים שיעורי היפ-הופ, ג'אז ופלמנקו.

לימוד לכל הגילאים

הגיל הרך

גילאי 2.5 עד 3.5 – תנועה בריקוד הורים וילדים יחד
גילאי 3-6 (בחלוקה לקבוצות גיל) – בלטצ'יק

שיעורי המחול לגיל הרך מהווים בסיס ללימודי מחול מקצועיים, תוך שמירה קפדנית על גופן ונפשן של הרקדניות הצעירות.
השיעורים מפתחים את היכולות המוטוריות, הרגשיות והחברתיות של הילדים וחשובים לפיתוח וחיזוק השרירים, הקואורדינציה ,ההתמצאות במרחב, גמישות ומוסיקליות.

השיעורים נלמדים באופן חוויתי ויצירתי המיועד לגיל הרך, בסטודיו מאובזר המאפשר לילדים למקסם את הנאתם. הצוות המנוסה והמיומן, מקנה לרקדניות הצעירות את הבסיס הנחוץ והמחייב להמשך דרכם בכל סגנונות המחול, תוך דגש על ההנאה מהריקוד.

תכנית ילדים - כיתות א'-ו' (בחלוקה לרמות)

להקות מחול צעירות מכיתות ה' ומעלה 
להקות בלט קלאסי, מודרני ו-MixDance המשתתפות במופעים ותחרויות

בלט קלאסי –
שיעורי הבלט מהווים בסיס לכל סגנונות המחול ועל כן חשיבותם רבה מאוד.

בשיעורים עובדים על פיתוח הזיכרון התנועתי, איפוק, ביטוי עצמי, ביטחון עצמי, מוטוריקה עדינה, חווית יצירה, הכרת הגוף, חיזוק היציבה ושיווי המשקל, גמישות ומוסיקליות.

 

חיזוק וגמישות-

שיעור המתמקד בחיזוק ועיצוב שרירי הליבה של הגוף שרירי הבטן, הגב ורצפת האגן. משלב עבודה על נשימה נכונה, ריכוז פיזי ומנטלי הארכת השרירים תוך כדי חיזוקם והגמשתם.

 

Mix Dance

שיעור מחול וכוריאוגרפיה בו משתלבים סגנונות מחול שונים ל- Mix.
ב- Mix Dance, שמים דגש על התפתחות הרקדן וגילוי ה"אני" של כל אחד. השיעורים פותחו על-ידי המורה והכוריאוגרף ידין מילר ומשלבים בתוכם מחול עכשווי, פלמנקו, לטיני, סלונים ועוד לסגנון ייחודי וחדש.

 

ג'אז-
הג`אז הינו סגנון מחול בעל טכניקה ייחודית לו הנשענת בין השאר גם על הטכניקה של בלט אך במקביל, עם השנים השתכללה הטכניקה והועשרה על ידי אלמנטים נוספים ומוסיקה קצבית. שיעור הג'אז מפתח שפה תנועתית, יציבות וקואורדינציה, גמישות, חוש קצב ועולם עשיר של תנועה.

 

היפ-הופ –
היפ הופ הוא אוסף של סגנונות מחול שמבוצעים לפי מוזיקת היפ הופ או התפתחו כחלק מתרבות זו.

היפ הופ כולל מגוון גדול של סגנונות וצעדים כמו ברייקדאנס, קראמפינג ועוד סגנונות רבים אחרים.

 

פלמנקו-
שיעורי הפלמנקו כוללים הקנייה של המיומנויות הטכניות הייחודיות לפלמנקו (עבודת רגליים וידיים), טיפוח יציבה ואחזקת גוף, למידה של סגנונות ריקוד ומוסיקה שונים מתרבות ספרד. 

חטיבת ביניים

בלט קלאסי – חלוקה על-פי רמות:

בלט קלאסי נחשב לתשתית של סגנונות המחול האחרים, משום שהוא מהווה מעין מדריך לביצוע מדויק של מגוון תנועות ריקוד. לבלט הקלאסי אסתטיקה שמוגדרת על פי חוקים ברורים ונוקשים, והם אינם מאפשרים סטייה מהתבנית הקלאסית. הבלט הקלאסי יוצר סיפור שיש לו היגיון תנועתי בחלל בעזרת תנוחות הגוף, מהירות התנועה, ביצוע מדויק ויכולת פיזית ואמנותית של הרקדנים.

מודרני בשיטת מרתה גרהם:

גרהם האמינה שהריקוד הוא אמצעי, כלי לעבודה פנימית. היא האמינה כי לכל אדם יש מלוא הפוטנציאל, הממומש באמצעות רצון טוב ועבודה קשה, ללא תלות באדם אחר וללא השוואה. "התחרות היחידה היא בינך לבין עצמך", אמרה.

גרהם פיתחה טכניקה מקורית המשלבת בין ביטוי רגשות ראשוניים לתנועות גוף מסוגננות, המתבצעות בעצמה רבה, עם דגש על הנשימה. כל התנועה בטכניקה זו נובעת ממרכז הגוף.

שיעורים אלה נלמדים על-ידי מייסדת העמותה הגב' תמרה מיאלניק.

מודרני עכשווי:

טכניקה המציעה קשת התנסויות מגוונות, שתורמות לאוצר תנועתי עשיר ועדכני.
מחול המתאפיין בפיתוח מודעות, תנועתיות ויחסי גומלין מורכבים בין הגוף (אנרגיה ומשקל) למרחב. המיומנויות הנרכשות במהלך הלימוד: גמישות, כוח מתפרץ, שחרור ושימוש במרחב האישי והכללי בצורה מושכלת ודינאמית.

מיקס דאנס – MixDance:

שיעור מחול וכוריאוגרפיה בו משתלבים סגנונות מחול שונים ל- Mix.
ב- Mix Dance, שמים דגש על התפתחות הרקדן וגילוי ה"אני" של כל אחד. השיעורים פותחו על-ידי המורה והכוריאוגרף ידין מילר ומשלבים בתוכם מחול עכשווי, פלמנקו, לטיני, סלונים ועוד לסגנון ייחודי וחדש.

להקה מקצועית

להקת תיאטרון מחול ירושלים הוקמה בשנת 1985 על-ידי הרקדנית והכוריאוגרפית תמרה מיאלניק ששמה לעצמה להעלות יצירות מחול בנושאים בעלי מסר חינוכי וערכי בזיקה למורשת ויהדות כמו גם לרפרטואר הבינלאומי.

יוצרים מוערכים וידועים יצרו עבור הלהקה וביניהם: יאיר ורדי, אייל דדון, ליאת ויסבורט, עידו בטש, פרנצ'סקה והארפר, ליאור לב ועוד רבים וטובים.

 

הצטרפו להצלחה

תיאטרון מחול ירושלים