צוות מנצח

תיאטרון מחול
ירושלים

המייסדת

תמרה מיאלניק  
ילידת בלגיה בת לניצולי שואה שנפטרו בשנות ה-60.

אשת החינוך והתיאטרון הגב' מרים לונסקי-כץ ממקימי תיאטרון היידיש בבלגיה בשנות ה-30, לקחה אותה תחת חסותה ושם החלה תמרה את דרכה הבימתית כזמרת ושחקנית .

שנת 1971-  עלתה לארץ. בגיל 24, לראשונה בחייה ,החלה לימודי  מחול (בלט קלאסי, מחול מודרני וכוריאוגרפיה) באקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בירושלים. סיימה את לימודיה בהצטיינות ונתבקשה להיות סגניתה של מנהלת הפקולטה למחול דאז, הגב' חסיה לוי אגרון ז"ל. כמו כן רקדה תמרה  בלהקתה של חסיה לוי אגרון  :"להקת ירושלים למחול בין זמננו".

שנת  1976- הקימה עם הכוריאוגרפית  פלורה קושמן את להקת המחול של "גלריית תיאטרון ירושלים" ( תמנע יחיאל, מירי ביאלר ותמרה מיאלניק). בשנת 1977 להקה זו הופכת ל"סדנת המחול הירושלמית" ( איה רימון, סואלי מלסון ותמרה מיאלניק).

שנת 1976-  ביוזמת חסיה לוי אגרון , הקימה תמרה את מגמת המחול הראשונה בארץ  בבית הספר התיכון שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין בשיתוף איש החינוך והפולקלור  שלום חרמון.

את מגמת המחול ניהלה תמרה עד לשנת 1985 והמשיכה ללמד בבית הספר התיכון עד לשנת 2001.

שנת 1979- יצרה את המופע הסולו הראשון  שלה " בבואות "  שבו היא רוקדת, משחקת ושרה ביידיש. המופע מוקדש לזכר אמה העומדת במרכז היצירה. מספר כוריאוגרפים יצרו עבורה למופע זה: אנה סוקולוב ( "קדיש"), הדה אורן ("האם").

שנת  1984-  יחד עם בעלה רב הפעלים  דב מיאלניק (מוסיקאי ומעצב תאורה) ייסדה את "תיאטרון מחול ירושלים" ומשמשת  היום כמנהלת כנשיאת כבוד. את ניהולה האומנותי של להקת "תיאטרון מחול ירושלים" העבירה תמרה לניהולו של  איל נחום בשנת 2016.  

בשנת 1984 הועלתה היצירה "3 מחשבות מאת רבי נחמן מברסלב" שהוזמנה ע"י פסטיבל ישראל.

היצירה הועלתה בעיר העתיקה בירושלים בכיכר בתי המחסה, בלב ליבה של אוכלוסייה חרדית.

במופע השתתפו 6 רקדניות, קריינית, זוג מוסיקאים עולים איבון וז'ק לסרי שניגנו על כלים מרשימים במיוחד« Structures Sonores Lasry-Bachet » פסלים מזכוכית ומתכת שמפיקים צלילים אקוסטיים שמיימים. יצירה זו עוסקת בשלושת המישורים של התפילה ע"פ פילוסופיה של פרנץ רוזנצוויג "כוכב הגאולה".

ב – 1985 זכתה תמרה במלגת קרן אמריקה – ישראל ע"ש שרת  על פועלה כמורה, מחנכת ומקימת מגמת מחול של בית הספר התיכון  שליד האקדמיה למוסיקה ולמחול ע"ש רובין.

תמרה הוזמנה כאורחת של  «La Guardia high school of  Performing Arts » ובית ספר הגבוה “Julliard” כדי ללמוד מנסיונם.בנוסף, עברה השתלמות בבית ספרה של מרתה גרהאם ע"י המורה פרל לאנג והופיעה בבית הספר של אלווין איילי בשני מופעיה ביידיש, "בבואות" ו "דפי מחברת".

בין ריקודיה הבולטים של תמרה, "צחוק עשה לי" (1987) שעוסק בדמותה של שרה אימנו שילדה בגיל מבוגר, ואותו הקדישה לבנה המאומץ, כשהיא מזדהה עם דמותה של שרה הכמהה לילד משלה.

ליצירה זו הלחינו את המוסיקה המקורית בעלה דב מיאלניק וטדי לסרי. יצירה זו קיבלה פרס ע"ש גרטרוד קראוס בשנת 1989.

ב-1988 מציעה תמרה, לפסטיבל ישראל לעלות מופע הוקרה למרק שאגאל לכבוד 100 שנה להולדתו והשפעת יהדותו ביצירתו. שם היצירה "הלוליין מוויטבסק".

היצירה הועלתה במתחם מגדל דוד וזכתה להצלחה גדולה. בהפקה זו נטלו חלק  כ-80 משתתפים.  

מנצח ומנהל מוסיקלי: אהרון חרל"פ ,זמרת אופרה, שחקן תיאטרון, כנר סולן ותזמורת  כלייזמר , מקהלת 30 ילדים, להקת בלט קלאסי של כ-25 נערות, כיתת משחק של סמינר הקיבוצים , לוליין, תמרה מיאלניק כסולנית ולהקת "תיאטרון מחול ירושלים".  

לאחר רציחתו של רה"מ יצחק רבין, החליטה תמרה לגנות את האלימות הרובצת בחברה הישראלית ויצרה בשנת 1999 את המופע "צעדים"- מופע מופע יחיד .

למופע צורפו קטעי וידיאו ארט ( métaformes) של אומן הצילום אטיין ווייל ושירים שנכתבו במיוחד ע"י יעקב רוטבליט ביצירה זו באים לידי ביטוי זיכרונות ילדות קשים כבת לניצולי שואה.

בזמן שהותה בבריסל לטובת העלאת המופע "צעדים" חזרה לבית ילדותה שם צילמה את החזרה האחרונה לקראת העלאת המופע. החזרה לבית ילדותה וזיכרונות העבר מביתה היוו את הבסיס ליצירה הבאה "היה היה".

בשנת 2004 העלתה את מופע המולטימדיה "היה היה".

המופע עוסק בזיכרונות ילדות בשכונה יהודית בבריסל לאחר מלחמת העולם השנייה.

מופע זה מבוצע ע"י 10 רקדנים של "תיאטרון מחול ירושלים" בשילוב ריקוד, קטעי שירה ביידיש לרקע מוסיקת כלייזמרים עכשווית ומסורתית והקרנת סרט המספר את מסעה האישי כיום למחוזות ילדותה.

לאחר פתירתה של הגב' מרים לונסקי כץ, החליטה תמרה להעלות מופע אל תורתו ומורשתו של יאנוש קורצ'אק שהיה מודל לחיקוי עבור  הגב' לונסקי כץ ובשנת 2007 העלתה את המופע "כשאגדל להיות קטן".

המופע הינו קופרודוקציה עם מחזאי צרפתי בשם פרננד גארנייה שהתבסס על כתביו של יאנוש קורצ'אק.

למופע זה נכתבה מוסיקה מקורית ע"י חנה אד'יאשווילי  בליווי וידאו ארט מאת יהודית דרמון ושחקן תיאטרון.

הפקה זו הועלתה בפסטיבל בינלאומי  לתיאטרון מטעם הקהילה האירופאית בצרפת.

המופע נפתח בעדותה האישית של תמרה ובה מספרת שלהבדיל  מיאנוש קורצ'אק שבחר ללוות את הילדים למחנות ההשמדה ולהחזיק ולחזק את ידם, לא היה מי שילווה את אחותה ואחיה ומי שיחזיק ויחזק את ידם בדרכם האחרונה.

בשנת 2013 תמרה הקימה את להקת תמ"י – להקה הדתית/ חרדית המבוססת על רקדניות מהמגזר הדתי/חרדי לכל גווניו.

 

המטרה שעמדה בפניה, עונה על הצורך של הרקדניות הללו ללהקה ברמה מקצועית גבוהה, יכולה לבטא את יכולותיהן במחול יחד עם חומר כוריאוגרפי מתאים להלך הרוח שלהן.

תמונה - תמרר - צילום - שבי אוורבך-1min

הנהלה

מנכ"לית תיאטרון מחול ירושלים

.

.

מנהל אומנותי

ידין מילר

רקדן מולטי-סטייל הרוקד ומלמד מגוון סגנונות מחול: עכשווי, מודרני, סלונים, פלמנקו, לטיני וכו'.
בוגר האקדמיה בירושלים בעל תואר ראשון ושני במחול/כוריאוגרפיה ותעודת הוראה מטעם משרד החינוך.
למד ועבר הכשרה אצל מייטב מורי הריקוד בסביליה שבספרד.
ייזם פרוייקט ה"מיקס דאנס" – שילוב סגנונות מחול, הדרך של הרקדן אל העצמי שלו.

זכה פעמים רבות באליפויות ארציות ובינלאומיות למחול, הופיעה על במות בארץ ובחו"ל, יצר ועבד עם להקות מקצועיות בארץ כמו ורטיגו, להקת הפלמנקו הישראלית ועוד.

 

אילנה חמל

מנהלת ביהס למחול כ- 10 שנים, לצידם של המנכ"לית ליאת רוזנבלום והמנהל האמנותי.

ביחד הם מהווים את צוות הניהול של בית הספר.

אילנה בעלת ניסיון רב עם ילדים ונוער מתוקף תפקידיה הקודמים כמורה ומחנכת.

בין יתר תפקידיה משמשת אילנה כיועצת פדגוגית בבחירה והתאמת שעורי המחול לתלמידים. מהווה החולייה המקשרת בין  תלמידים הורים ומורים.

אחראית על פעילות הקיץ לנוער-קורס קיץ במחול ושותפה מלאה בהחלטות בכל הקשור בפעילות בית הספר.

צוות המורים

ויולה גספרוטי

ויולה היא מורה למחול, רקדנית, וכוריאוגרפית איטלקייה שמתגוררת בישראל. בוגרת האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים, בעלת דיפלומה בביצוע וכוריאוגרפיה מהאקדמיה לתיאטרון פאולו גראסי במילאנו ובנוסף בעלת דיפלומה בבלט. ויולה מלמדת ולימדה בלט ומחול מודרני בבתי ספר שונים בארץ ובאיטליה, בנהם מרכז ריטמו, סטודיו לבלט ולמחול רבקה פלד, מרכז פייב פתח תקווה, אקדמיה לאמנות ״בררא״ במילאנו. ויולה גם יוצרת עצמאית המופיעה בגלריות ובפסטיבלים שונים ברחבי אירופה ובישראל, כמו כן עבדה עם כוריאוגרפים שונים, ביניהם: אבי קייזר וסרג'יו אנטונינו, נטע פולברמכר, רונן יצחקי, עדיה שטרן וטל גרמיזה.

נעמה מור

רקדנית, מורה למחול כוריאוגרפית וצלמת מחול.
כרקדנית צעירה רקדה  במשך יותר מעשור בלהקות הייצוגיות של 'הורה ירושלים' וזכתה ללמוד ולעבוד עם גדולי היוצרים בארץ בתחום הפולקלור הישראלי.
בהמשך רקדה אצל אורלי פורטל, ליאת דרור וניר בן גל, יונתן כרמון ועוד ממיטב המורים והיוצרים בתחום 
נעמה מלמדת כבר כ 25 שנים באין ספור מסגרות ולהקות. בשש השנים האחרונות היתה המנהלת האמנותית של הלהקה הייצוגית 'הורה אפרוחים'.
מתמחה בפולקלור ישראלי 
מחול מודרני
ותנועה לגיל הרך.
 

הילה אביב

התחילה לרקוד אצל פרופסור חסיה לוי ז"ל בקונסברטוריון של האקדמיה למוסיקה ולמחול בירושלים.סיימה בהצטיינות את תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול, כמו כן סיימה את האקדמיה הגבוהה תואר למחול BA ותעודת הוראה.
רקדה בלהקות שונות בארץ ובפרויקטים מגוונים.. ועבדה עם כוראוגרפים ביניהם סטאפן דלטרה וקניננגהם ,יוצרת ומורה למחול.

לינוי חן

לינוי חן, בוגרת האקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול בירושלים, בעלת תואר ראשון ותעודת הוראה.

מלמדת מזה 10 שנים בבתי ספר יסודיים ובבתי ספר למחול בירושלים.

מורה לג'אז, בלט ובייבי בלט.
מלמדת בסניף מינהל קהילתי בגבעה הצרפתית.

לנה ריקנר

רקדנית, יוצרת ומורה למחול.
התחילה לרקוד בסטודיו של אמא שלה בבלגיה וכשעלתה לארץ בגיל 8 למדה אצל פרופסור חסיה לוי-אגרון ז"ל ואצל לודה קרנדל בקונסרבטוריון ומגיל 12 למדה אצל סווטלנה סורין.
בוגרת תיכון האקדמיה למוסיקה ולמחול ובעלת תואר ראשון ותעודת הוראה מהאקדמיה הגבוהה.
רקדה בלהקת תיאטרון מחול ירושלים, בפרויקטים עם מחול שלם ועוד. כיום רקדנית בלהקת תיאטרון מחול רנה שינפלד, יוצרת עצמאית ומופיעה בארץ ובחו"ל.
מלמדת בלט קלאסי ומחול מודרני בבתי ספר ובמגמות מחול, בסטודיואים שונים ובפרטי.

רותם גולדין

רקדנית ומורה לג'אז והיפ הופ.
 
בוגרת האקדמיה הגבוהה למוסיקה ולמחול בירושלים, בעלת תואר ראשון בפסיכולוגיה ומחול מטעם האוניברסיטה העברית, תואר שני בתרפיה בתנועה ומחול וכן תעודת הוראה של משרד החינוך.
בעלת ניסיון בהוראת מחול בבתי ספר יסודיים ובחוגים החל מהגיל הרך ועד בוגרים ובנוסף מטפלת רגשית בתנועה ומחול.
מלמדת בסניף בית הכרם.

ליה קרביץ

ליה, רקדנית צעירה אשר גדלה ולמדה בבית סיפרנו ובמגמת מיקס-דאנס.

ליה זכתה פעמים מספר במקומות ראשונים בתחרויות ארציות למחול הן כרקדנית בלהקה והן כרקדנית סולו עם יצירותיה האישיות.

מלמדת ג'אז ומחול בסניף עין הרים

סתיו שניצר

סטודנטית באקדמיה הגבוהה למוזיקה ומחול בירושלים.

רקדנית מקצועית אשר מופיעה יחד עם אמני מוזיקה וטלוויזיה ידועים בארץ. 

מגישה לתחרויות ומלמדת מגוון סגנונות מחול רחב.ועד מנהל


.

יושב ראש ועד מנהל

דב מיאלניק

חבר ועד

דוד קאסוטו

חבר ועד

רעיה זמרן

חברת ועד

חיותה דביר

חברת ועד

דבורה בן דוד

חברת ועד